Типи темпераменту

/Files/images/collage1.jpg

Які існують види темпераменту?

Корисні поради та рекомендації для школярів.

Тип темпераменту є однією зі складових характеру. Змінити темперамент не можна - він зумовлений типом нервової системи і є вродженою властивістю особистості. Темперамент відбиває ставлення людини до того, що відбувається навколо неї.

Можливо, ти чув, що існує чотири типи темпераменту - холерик, сангвінік, флегматик і меланхолік. Давай розглянемо ці типи докладніше. Це допоможе тобі краще пізнати себе та оточуючих людей. Якщо ти будеш розуміти, який у людини склад, тобі буде легше з ним спілкуватися, уникати конфліктних ситуацій і пов'язаних з ними прикростей і стресів.

Холерик. Характеристика

Людина з таким типом темпераменту відрізняється підвищеною збудливістю. Стрімкий, поривчастий, імпульсивний і неврівноважений. Він буває різкий у вираженні своїх емоцій. Коли захоплюється якоюсь справою, працює з усіх сил, а тому виснажується більше, ніж слід.

Холерик ініціативний, енергійний, принциповий. Однак часто буває дратівливим, нестриманим і запальним. Він нездатний до самоконтролю при емоційних обставинах.

Меланхолік. Характеристика

Людина з таким типом темпераменту схильна до тяжких внутрішніх переживань за обставин, які цього не заслуговують. Їй важко зосередитися на чому-небудь надовго, при дуже високих вимогах у неї «опускаються руки». Меланхолік вирізняється стриманістю та приглушеністю мови і рухів.

Меланхолік сором'язливий, боязкий і нерішучий. В нормальних умовах він проявляє себе як глибока та змістовна особистість. Він може бути хорошим трудівником і успішно справляється з поставленими завданнями. Однак при менш сприятливих умовах меланхолік може перетворитися на замкнуту, тривожну і вразливу людину.

Сангвінік. Характеристика

Сангвінік дуже товариський. Він швидко сходиться з людьми і пристосовується до нових умов. Почуття його швидко змінюються, він не схильний до тривалих переживань.

У сангвініка дуже багата міміка і виразна жестикуляція. Сангвінік рухливий, непосидючий, потребує нових вражень. Йому важко дотримуватися строгого розпорядку та системи в роботі, а тому він не надто успішно справляється з роботою, що вимагає посидючості, стійкості уваги, терпіння і тривалої напруги.

Флегматик. Характеристика

Флегматик дуже повільний і спокійний у діях, міміці та мовленні. Він відрізняється постійністю, глибиною почуттів і настроїв. Не надто емоційний, рівний у спілкуванні, рідко виходить з себе. Наполегливий і завзятий, але при цьому економить сили і не витрачає їх даремно. З одного боку, йому притаманні витримка, вдумливість і грунтовність, а з іншого - млявість, байдужість до навколишнього, лінь і безвільність.

Кiлькiсть переглядiв: 240

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.