ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО ВІЙНУ:

ПОРАДИ ВІД ПСИХОЛОГІВ У МЕЖАХ ПРОЄКТУ «ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»

За пітримки МОН педагоги та дитячі психологи створили телеграм-канал «Підтримай дитину», в якому розміщують матеріали для дітей та поради для батьків. Для проєкту також створено анімаційний ролик «Як говорити з дитиною про війну – 7 порад від психологів».

Ролик зроблено у зручному форматі, він не вимагає тривалого часу для перегляду та містить прості та дієві поради, як говорити з дітьми про війну, як відповідати на їхні складні питання, як разом із дитиною реагувати на тривоги тощо.

Публікації телеграм-каналу доступні за наявності мобільного телефону та навіть нестабільного інтернету. Частина матеріалів розроблено чи адаптовано для дітей з особливими освітніми потребами.

ЯК ПЕРЕЖИТИ ГОРЕ ТА ВТРАТУ – ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей і дорослих, продовжує надавати рекомендації для підтримки психічного здоров’я українців. Як зазначають психологи, у такий час не варто говорити, що треба бути сильними та триматися, варто дозволити собі відчути емоції, з якими супроводжуються зміни. У пригніченому стані важко відпустити втрату, особливо якщо почуття не прожиті. Не забороняйте собі сумувати, душевні рани не затягуються у такий спосіб.

Шукайте легкі та корисні поради з питань безпеки та психології, а також цікаві факти та спостереження в Телеграм-каналі «Подбай про себе».

ІНФОКОМІКС ВІД МОН У ВОЄННИЙ СТАН:

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ ПРОДОВЖУЄ ПІДТРИМУВАТИ ДІТЕЙ

Команда МОН розробила інформаційний комікс для дітей у воєнний стан, що складається з інформаційних порад для малечі. Спочатку порадами з дітьми поділився захисник України, згодом читачі познайомилися із волонтером і пілотом.

Захисник України переконує, що поки в нашій державі триватиме воєнний стан, він продовжуватиме оберігати всіх українців.

Із коміксом ознайомлюйтесь тут wym-1654662304491

ПСИХОЛОГІЧНА ТУРБОТА ПРО ДІТЕЙ

Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, МОН у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз».

На допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків, що наразі:

перебувають з дітьми в бомбосховищах та укриттях;

пересуваються в інші міста;

залишаються вдома та чекають на повернення рідних-героїв із зони бойових дій.

Ці відео – швидка «психологічна» допомога для дітей. Для них створено окрему сторінку на офіційному сайті МОН bit.ly/35GFkJ6 та на Youtube-каналі МОН bit.ly/3ss7QXA.

Психологічна підтримка, куди звертатись

https://drive.google.com/file/d/1JgV_AKlk4SHGxULmjCBVmFg7iUKOZJNC/view?usp=sharing

В Україні стартував проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ»

https://poruch.me/

Вправи для дітей та підлітків, які перебувають у стресовій ситуації, для зняття психоемоційного напруження

https://imzo.gov.ua/psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichna-robota/materialy-dlia-vykorystannia-v-roboti-pid-chas-voiennykh-diy/vpravy-dlia-ditey-ta-pidlitkiv-iaki-perebuvaiut-u-stresoviy-sytuatsii-dlia-zniattia-psykhoemotsiynoho-napruzhennia/

Кiлькiсть переглядiв: 207

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.